Na prośbę Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nasze Ratowniczki brały udział w cyklu spotkań w ramach „Gdańskich Dni Seniora 2017”, organizowanych przez KMP Gdańsk oraz MOPR Gdańsk.

              W trakcie spotkań funkcjonariusze przybliżali seniorom sposoby oszustw między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wspólnie z aktorką odegrali scenki pokazujące działanie oszustów.

              Nasze dziewczyny tłumaczyły zasady udzielania pierwszej pomocy oraz poprawnego alarmowania i wzywania służb ratunkowych w przypadku zagrożenia. Więcej informacji na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

              Zawsze chętnie bierzemy udział w takich inicjatywach. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa Gdańskich Seniorów.


 

REKRUTACJA

15 września 2017, w Wydarzenia, przez Helena Gajda

              Znamy już datę planowanej na ten rok rekrutacji. To 14.10.2017r..
Wszystkie osoby, które przesłały do nas zgłoszenie wraz z niezbędnymi danymi, dostaną wkrótce szczegółowe informacje odnośnie wymagań, miejsca i godziny o której odbędzie się egzamin wstępny.

              Jeśli chcesz do nas dołączyć, a nie przesłałeś(aś) jeszcze zgłoszenia, lub nie wiesz, czy będziesz się nadawać do służby w POPR, sprawdź dział -> http://popr.com.pl/poradnik/nabor/ Znajdują się tam niezbędne informacje, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości!

ZAPRASZAMY

 

Poszukiwania 05.07.2017

13 września 2017, w Akcje Poszukiwawcze, przez Helena Gajda

             05.07.2017 KP Karwiny zadysponował nas do pomocy w poszukiwaniach dwóch zaginionych osób, na terenie Gdyni. Poszukiwana była kobieta z synem i wiele wskazywało na to, że ich życiu może grozić niebezpieczeństwo. Sprawnie przeprowadzona akcja naszego przewodnika z psem, oraz zespołu quada, przy wzorowej współpracy z KP Karwiny, oraz innymi służbami zaangażowanymi w poszukiwanie, zakończyła się po kilku godzinach odnalezieniem poszukiwanych osób w stanie dobrym.

             Pomoc ratowników POPR podczas poszukiwań osób zaginionych jest nieodpłatna i nie oczekujemy niczego w zamian. Największą nagrodą dla nas, jest szczęście rodziny i bliskich po odnalezieniu poszukiwanej osoby. Nie mniej bardzo nam miło, kiedy ktoś docenia nasz wkład i wykonaną pracę. To dla nas dodatkowy zastrzyk energii i motywacji do dalszych działań, kiedy zmęczeni po akcji rozpakowujemy i czyścimy sprzęt, by był gotowy na następne wezwanie. Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Pozostajemy gotowi do dalszej współpracy.

 

15 Lat POPR

24 października 2016, w Historia, Wydarzenia, przez Helena Gajda

             19.10.2016 nasza organizacja świętowała 15 lat swojej działalności. Na uroczystości pojawiło się wielu gości, między innymi przedstawiciele Miasta Gdyni, Policji, Straży Pożarnej oraz Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. W czasie ceremonii przyznano awansy na wyższe stopnie ratownicze, miało również miejsce uroczyste złożenie przyrzeczenia ratowniczego.

             Chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim instytucjom za możliwość współpracy z nimi oraz za wsparcie naszej organizacji. Są to, między innymi: Gdynia Pomorska Policja Komenda Miejska Policji w Gdyni Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

             Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, którzy przez wiele lat wspierali naszą organizację w zakupach nowego sprzętu oraz w formie dofinansowań, dzięki czemu swoja pracę możemy wykonywać bezinteresownie: Grupa LOTOS S.A, Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność, PZU, Jeppesen Poland, Miasto Gdynia oraz Fundacja Stefczyka.

              Dziękujemy wszystkim naszym obecnym i byłym członkom za czas i wysiłek, jaki przez te 15 lat poświęcili na niesienie pomocy osobom zaginionym.

 

             W dniu 24.09.2016 dwa zespoły ratowników POPR w karetce, oraz patrol pieszy zabezpieczały ostatnią już edycję Biegowych Zawodów Grand Prix Gdańska. Podczas trwania zabezpieczenia podejmowali oni kilka drobnych interwencji tzw. „plasterkowych”, oraz jedną wymagającą udziału zespołu karetki. Na szczęście 13 letni zawodnik doszedł do siebie pod naszą opieką. Ponieważ jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, a ogólny stan się poprawił i był dobry, został przekazany rodzicom wraz z dokumentacją zdarzenia i zapisem EKG – otrzymał zalecenie niezwłocznej konsultacji w poradni rodzinnej.

             Podczas zabezpieczenia, znaleźliśmy również czas dla najmłodszych, którzy z zaciekawieniem oglądali wnętrze oraz wyposażenie karetki.


 

             W dniu 24.09.2016 tradycyjnie już jak co roku zespół ratowników POPR na quadzie zabezpieczał w Sopocie Bieg Prawnika Pod Górę. Pogoda dopisała, a uczestnicy zawodów nie wymagali naszej pomocy.

 

             W dniu 19.09.2016 na zaproszenie Pomorskiej Policji, POPR wspierało od strony medycznej organizację Ogólnopolskich Ćwiczeń „Tarcza 16” w województwie Pomorskim. 

             „W garnizonie pomorskim 90 osób, planowanych jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, uczestniczyło wczoraj w ćwiczeniu pod kryptonimem „TARCZA 16”. Zaangażowano w nie 4 wytypowane pomorskie komendy miejskie policji, do których powołano rezerwistów wyznaczonych przez wojskowe komendy uzupełnień. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.”

Fragment aktualności ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

             Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ważne ćwiczenia swoją obecnościa, wiedzą oraz sprzętem.

 

             W dniu 18.09.2016 drugi zespół ratowników zabezpieczał kolejną edycję Biegowego Grand Prix dzielnic Gdańska. Impreza przebiegła w miłej atmosferze, a sami ratownicy interweniowali jedynie przy kilku błahych kontuzjach.

 

             W dniu 18.09.16 mieliśmy zaszczyt zabezpieczać Maraton Fundacji DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej w Zapowiedniku, w którym udział biorą osoby wychodzące z uzależnienia, jak też inni chętni sprawdzić swoją kondycję w biegu na 42 km.
Maraton to walka z własnymi ograniczeniami, zmęczeniem i bólem. To doskonała metafora walki z uzależnieniem, gdzie każdy kolejny metr jest jak kolejny dzień bycia „czystym”. Tak długi dystans dobitnie pokazuje, że najważniejsze jest to, co mamy w głowie, nasza silna wola wzmocniona wsparciem kolegów i koleżanek na tej samej drodze. Potwierdzały to wzajemne podziękowania maratończyków podczas wręczania medali.
Życzymy wszystkim uczestnikom tej siły i wsparcia we wszystkich życiowych zmaganiach.


 

             W dniu 17.09.2016 ratownicy POPR zabezpieczali Maraton rowerowy Północ – Południe na trasie Hel – Władysławowo. Zawodnicy wystartowali spod Latarni Morskiej w Helu, aby swój wyścig zakończyć w 72 godziny na mecie w Zakopanem. Śmiałkom życzymy szerokiej drogi i trzymamy za nich kciuki.

 

             W dniach 12-16.09.2016 ratownicy POPR doskonalili swoje umiejętności posługiwania się sprzętem wysokościowym, pod okiem instruktorów GOPR, w Stacji Centralnej Gupy Krynickiej GOPR. Kurs obejmował przypomnienie zasad posługiwania się sprzętem osobistym, budowania stanowisk oraz układów wyciągowych i do opuszczania w ratownictwie wysokościowym, zarówno w teorii:


jak i w praktyce:

             Dodtakowo, wszyscy kursanci brali udział w nocnych ćwiczeniach w poruszaniu się w nieznanym terenie przy pomocy odbiorników GPS, zakończonych wraz ze wschodem słońca na szczycie Jaworzyny Krynickiej 1114 m.n.p.m.

             Nocne ćwiczenia zakończył sprawdzian kondycyjny – wycieczka ok 30km szlakami turystycznymi Pasma Jaworzyny Krynickiej.


 

             W sobotę 20.08.2016 ratownicy POPRu zabezpieczali jeden z największych w Polsce zawodów dla rolkarzy, czyli VIII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dopisała piękna pogoda oraz duże zainteresowanie wśród biegaczy. Na ponad 1500 uczestników Ratownicy musieli interweniować tylko 42 razy. Wszystkie urazy były lekkie. Tak trzymać!

             Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i uczestników maratonu.
Po szczegóły zapraszamy do strony FB organizatorów: https://www.facebook.com/Maraton.Sierpniowy

 

POPR 1 POPR 2 POPR 3 POPR 4 POPR 5

 

09.08.2016 Nowy Pies w szeregach POPR

9 sierpnia 2016, w Wydarzenia, przez Helena Gajda

             W dniu 09.08.2016 w Poznaniu, nasz kolega Ratownik POPR Mariusz Sokół, wraz ze swoim podopiecznym Miszą, podeszli do Egzaminu Klasy 0 Państwowej Straży Pożarnej – terenowej specjalności ratowniczej. Zarówno przewodnik jak i jego podopieczny Misza spisali się na medal i pozytywnie przeszli próbę.

             Serdecznie gratulujemy naszemu Koledze i cieszymy się, że podczas poszukiwanń nasze szeregi będzie od tąd wspierał kolejny ratownik tym razem na czterech łapach.

             Oczywiście nadal kibicujemy i czekamy na sukcesy w zdobywaniu kolejnych stopni ratowniczych.

 

HERBALIFE Triathlon Gdynia 2016

9 sierpnia 2016, w Wydarzenia, przez Helena Gajda

             W dniach 6-7 sierpnia zespół naszego quada zabezpieczał Herbalife Triathlon Gdynia 2016.

                Pierwszego dnia zabezpieczalismy start trsay pływackiej oraz przy współpracy z WOPR trasę pływacka. Dnia następnego zabezpieczalismy część pływacką, a następnie udaliśmy sie na punkt na trasie biegowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom triatlonu.