8 stycznia 2012 roku 14 ratowników POPR z 1 psem (Absynth) wzięło udział w organizacji i przeprowadzeniu XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI w Gdyni. Od godziny 10 rano do 20 GEMINI zaczęły odwiedzać tłumy ludzi. Na stanowisku POPR był prezentowany sprzęt od najmniejszego do największego, używany przez ratowników, a także specjalistyczny jak nosze rolowane SKED oraz kamizelka do unieruchamiania kręgosłupa OREGON.

               Stanowisko do nauki I pomocy cieszyło się kilkakrotnie większym zainteresowaniem niż w ubiegłym roku – nieustannie ochotnicy próbowali swoich sił na fantomie, na przemian z ratownikami wykonującymi pokazowe 20 minutowe serie, które gromadziły sporą publiczność. Podczas kiedy rodzice uczyli się BLS-u najmłodsi mogli bawić się kolorowankami z poprawnego zachowania się wobec psa na stanowisku z kredkami.

               Poprzedzający licytację pokaz zabezpieczenia i ewakuacji poszkodowanego rowerzysty z trudnego terenu objął komentarzem Vice Prezes Zarządu POPR Jakub Osipów, który wystawił na licytację kurs nauki jazdy quadem ratowniczym w trudnym terenie.
Zebrane fundusze zasiliły skarbonę WOŚP ustawioną przy naszym punkcie.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok! Gramy z orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej!

Galeria zdjęć

Czytaj: XIX Finał WOŚP 2011


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *