W dniu 30.04.2013 r. o godz. 6:30 11 ratowników POPR w tym 2 psy (Aaron, Morus) i zespół na quadzie ratowniczym zostało zadysponowanych do poszukiwań 91 letniego mężczyzny zaginionego dnia poprzedniego ok. godz. 15:00 w miejscowości Sasino w gminie Choczewo. Z wywiadu jaki uzyskała Policja i POPR od rodziny zaginionego wynikało, że mężczyzna mimo swojego wieku oraz chorób potrafił przejść nawet 15 km lasem, w stronę morza lub pobliskiego pałacu. Po przeprowadzeniu rozpoznania teren poszukiwań został podzielony na 32 sektory. W działaniach uczestniczyli ratownicy POPR, Policja, Straż Pożarna oraz poproszona o pomoc Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza z JRG 5 Gdańsk–Oliwa.

WYNIK: Po 6 godzinach od rozpoczęcia działań mężczyzna został odnaleziony na skraju lasu przez kobietę, która zawiadomiła policję. Na miejsce udał się zespół karetki POPR, który po udzieleniu mężczyźnie pierwszej pomocy, przetransportował go do miejsca z którego mógł go przejąć Zespół Ratownictwa Medycznego. Zaginiony znajdował się w jednym z sektorów przeznaczonych do przeszukania 4,5 km w linii prostej od miejsca w którym widziany był po raz ostatni.

Galeria zdjęć


1 komentarz

Bernard · 5 maja 2013 o 17:40

Tego nie można opisać. Empatia, zaangażowanie, życzliwość na poziomie niewyobrażalnym. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że – jak by nie było – obcy ludzie mogą tak zaangażować się w poszukiwania zaginionej osoby. Nie mam słów uznania i doprawdy nie wiem jak dziękować za odnalezienie, a tak naprawdę to chyba za uratowanie życia mojego 91-letniego ojca, który zaginął w lasach w okolicach Sasina. Niech te podziękowania choć w niewielkim stopniu oddadzą moje uznanie i podziękowania.
Gdyby wszyscy tak angażowali się w swoją działalność nasze życie na pewno byłoby milsze.
Bernard Quant
syn zaginionego/odnalezionego

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *