W dniu 18.05.2013 r. 4 ratowników POPR w tym zespół na quadzie ratowniczym wzięło udział razem z wodnym oddziałem Policji, Morską Strażą Pożarną oraz Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa SAR w X Otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na swoim punkcie prezentowali sprzęt do ewakuacji poszkodowanego z terenu trudnodostępnego oraz wzięli udział w pokazie z Gdańskim WOPR przejmując poszkodowanego przy użyciu quada z przyczepką ewakuacyjną po przetransportowaniu go z wody na ląd przez ratowników WOPR.

               W tym samym czasie 6 ratowników POPR z 3 psami (Aaron, Absynth oraz Matros – który niebawem zacznie szkolenie) wzięło udział w Festynie rodzinnym „Bo rodzina jest najważniejsza” zorganizowanym przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt PROMYK w Gdańsku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Na punkcie POPR od godz. 10:00 do 16:00 trwało nieustanne szkolenie dzieci i ich rodziców z udzielania pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED – udowodniliśmy ponad setce młodych Gdańszczan, że ratowanie życia wcale nie jest tak trudne jak myśleli.

Galeria zdjęć


4 komentarze

Piotrek · 28 maja 2013 o 13:55

A propos zapominania proponuję porównać jeszcze dwa opisy tej samej akcji:

https://popr.com.pl/03/2012/poszukiwania-gdynia-oksywie/

http://www.grspck.pl/pl/news/news/poszukiwania-26-latki-w-gdyni

Komentarz wydaje się zbyteczny.

Piotrek · 28 maja 2013 o 09:09

Rozumując w ten sposób co Olo, GRS PCK Trójmiasto zapomniała, że brał tam udział ktokolwiek oprócz nich. Oto wpis z ich strony:
,,18.05.2013 roku odbyło sie X Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. Sekcja psów ratowniczych GRS PCK jak co roku wzięła udział w imprezie. Zaprezentowany został pokaz szukania płetwonurka przez psa ratowniczego.”

    Jan · 28 maja 2013 o 12:58

    Piotrek: a już myślałem, że tylko ja to zauważyłem ;)

Olo · 26 maja 2013 o 00:05

Chyba ktoś zapomniał dodać w tej informacji, że na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku swój pokaz miała także Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *