W dniu 27 czerwca 2013 r. delegacja dwóch ratowników POPR wzięła udział wraz z przedstawicielami grup poszukiwawczo-ratowniczych OSP i PSP z całej Polski w seminarium „Wykorzystanie technik analizy statystycznej i geolokalizacyjnej dla potrzeb bezpieczeństwa publicznego – aspekty informacyjne i organizacyjne” w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, współorganizowanym przez Grupę Podhalańską GOPR oraz firmę ESRI Polska.
               Gościem specjalnym był Robert Koester – twórca największej na świecie bazy danych o zachowaniach osób zaginionych ISRID (International Search & Rescue Incident Database), który wygłosił prezentację „Wykorzystania technologii informatycznych w poszukiwaniach. Sprawdzone rozwiązania stosowane w USA w prowadzeniu akcji SAR”.

               W dalszej części seminarium o działalności Grupy Podhalańskiej GOPR oraz tworzonej polskiej wersji ISRID opowiedział st. instruktor GOPR Rafał Chrustek, o wsparciu technologicznym firmy ESRI opowiadał zespół Pana Krzysztofa Kozłowskiego, a o perspektywach zastosowania narzędzi analitycznych w planowaniu i zarządzaniu akcjami SAR opowiedział pan Marek Kisiel-Dorohinicki z AGH. Swoją prezentację przedstawili również znani nam funkcjonariusze z Wydz. Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP nt. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych.

               Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz Panu Robertowi Koesterowi za możliwość nabycia jednej z kilku przywiezionych do Polski egzemplarzy jego książki:
„Lost Person Behavior – a Search and Rescue Guide on Where to Look – for Land, Air and Water”.

Galeria zdjęć


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *