W dniach 21-21 listopada w Warszawie odbyła się III Ekspercka Konferencja „Poszukiwanie Osób Zaginionych w Polsce i w Europie – 2013”, której organizatorami byli: Fundacja ITAKA, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż nie zabrakło tam również naszych przedstawicieli!

Pierwszego dnia konferencji oficjalnie ogłoszono uruchomienie systemu Child Alert w Polsce. Tym samym staliśmy się 12 krajem Europy korzystającym z rozbudowanego i profesjonalnego systemu alarmowego. Obsługiwany przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji system w momencie uruchomienia (zaginięcie dziecka) angażuje wszelkie dostępne kanały informacyjne w celu niemalże natychmiastowego rozpowszechnienia informacji o zaginionym dziecku. (Więcej o Child Alert)

Drugi dzień zaowocował z kolei „ogólnopolskim porozumieniem”, czyli podpisaniem przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych porozumień o współpracy z przedstawicielami grup poszukiwawczo-ratowniczych. Niniejsze porozumienia mają na celu wymianę i transfer nie tylko wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim informacji na temat osób zaginionych i prowadzonych przez jednostki czynności, co umożliwi konsolidację działań i zacieśnienie współpracy międzygrupowej.

Galeria zdjęć


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *