❄️W ten niedzielny wieczór jako jeden z ostatnich zimowych, cofamy się pamięcią do początku grudnia, kiedy mieliśmy okazje realizować zadanie: „Zakup sprzętu oraz przeprowadzenie manewrów szkoleniowych na potrzeby funkcjonowania i podniesienia kompetencji POPR” .

🔹W ramach zadania nasi ratownicy uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje ratownicze miedzy innymi z takich tematów jak łączność cyfrowa, postępowanie z pacjentem w hipotermii czy ewakuacja pacjenta różnymi metodami w terenie trudnodostępnym. Dziękujemy naszym instruktorom miedzy innymi AlphaOne oraz WYSOKOSCIOWKA.org.

Dodatkowo w ramach projektu udało nam się pozyskać:
🔹Quada Polaris 570 EPS, który odciąży w działaniach naszego blisko 18 letniego quada, który dzielnie nam służy w każdej pogodzie pozwalając na dotarcie do osób zaginionych. Quad został przystosowany do działań ratowniczych, aby jeszcze sprawniej docierać do osób poszkodowanych.
🔹Sprzęt łączności cyfrowej: radiotelefony przewoźne wraz z przemiennikiem, która pozwoli na skuteczniejsze działanie w terenie.
🔹Plecaki przystosowane do ratownictwa terenowego.
🔹 Namiot stałociśnieniowy, który pozwoli nam na szybkie rozstawienie punktu dowodzenia podczas działań oraz zapewni wsparcie logistyczne podczas festynów, na których możecie spotkać naszych ratowników.

Zadnie to zostało dofinansowane ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w ramach naboru ogólnego.
Na realizację zadania zostało udzielona dotacja ze środków WFOŚiGW w Gdańsku w wysokości 150 000 zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku www.wfos.gdansk.pl

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *