9 stycznia 2011 roku 11 ratowników POPR z 3 psami wzięło udział w organizacji i przeprowadzeniu XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana, zaraz po zorganizowaniu stanowiska w Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI w Gdyni ratownicy wyruszyli w teren: Jowita z Grzesiem patrolowali Skwer Kościuszki i Bulwar Nadmorski quadem, a Irek i Michał po przejechaniu kilku dzielnic Gdyni wyruszyli dalej w Trójmiasto, zaczepiając o Monciak w Sopocie i ul Długą w Gdańsku, gdzie zostali ciepło przyjęci przez Ratowników PCK oraz inne grupy.
W naszej bazie w CKiR GEMINI każdy mógł nauczyć się I pomocy – Patryk dzielnie szkolił najmłodszych oraz ich rodziców. Z najlepszej strony zaprezentowali się nasi przewodnicy Małgosia, Asia i Ania ze swoimi czworonogami, które cieszyły się ogromną popularnością.
Po południu wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Ratownictwa ADIUTARE zorganizowaliśmy pokaz ratownictwa -w skład zespołu wyjazdowego wchodzili Adam i Grześ. Pod wieczór Prezes Zarządu POPR Tadeusz Grabowski w imieniu Grupy wystawił na aukcję Profesjonalny Kurs Pierwszej Pomocy dla całej rodziny, a także naszywki Stowarzyszenia.

Kwota zebrana do puszek: 1244 zł i 44 gr (z 2 z 6 puszek, czekamy na podliczenie reszty)
Aukcja: 120
Wyszkolone dzieci i rodzice z I pomocy: bezcenne

Galeria zdjęć


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *