W dniach 29-31 sierpnia 2013 r. 10 ratowników POPR: zespół karetki oraz obsada punktu medycznego zabezpieczało Freedom Cover Festival Żegnaj lato na rock, który odbył się w Żukowie w Parku Nad Jeziorkiem. Gwiazdą festiwalu był zespół Luxtorpeda, który zagrał trzeciego – ostatniego dnia festiwalu. Karetka POPR nie odnotowała wyjazdów, natomiast do punktu medycznego zgłosiło się zaledwie kilkanaście osób z drobnymi kontuzjami – całość przebiegła spokojnie. Dziękujemy za sprawną organizację oraz adekwatne, festiwalowe koszulki!

 

 

               Drugiego dnia festiwalu, w godzinach porannych Ratownik dyżurny POPR odebrał zgłoszenie o zaginięciu od Mamy 14-letniej dziewczynki, mieszkanki Gdańska, która oddaliła się bez śladu z miejsca zamieszkania. Na miejsce udało się 4 ratowników POPR, którzy dokładnie sprawdzili mieszkanie zaginionej w poszukiwaniu brakujących przedmiotów których nie zauważyła mama zaginionej, udzielili specjalistycznej porady w sprawie dalszego postępowania przy zaginięciu oraz pomogli przy zgłaszaniu zaginionej do odpowiednich instytucji.

WYNIK: Dziewczynka w dniu następnym powiadomiła mamę o powodzie swojej ucieczki z domu bez podania miejsca pobytu. Dalsze postępowanie prowadzi Policja.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *