13 stycznia 2013 roku 13 ratowników POPR tym razem w sposób symboliczny wsparło organizację XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum GEMINI w Gdyni. Od godziny 10 rano do 21 GEMINI odwiedziło sporo ludzi, jednakże ciut mniej niż w ubiegłych latach. Stanowisko POPR po rozstawieniu prezentowało przede wszystkim specjalistyczny sprzęt, który ciężko by było na co dzień zobaczyć: od sprzętu łącznościowego, przez nawigację satelitarną, sprzęt ratowniczy, transportowy, bezpieczeństwa własnego oraz edukacyjny – wszystko zaopatrzone w plakietkę z nazwą. W tym roku nastąpiła zmiana: największe zainteresowanie naszym stanowiskiem przejawiły osoby dorosłe zainteresowane przede wszystkim postępowaniem kiedy nasz bliski zaginie.

W tym samym czasie 4 grupki ratowników POPR z puszkami poruszały się po Gdyni zbierając datki od napotkanych Gdynian (jeden z zespołów poruszał się na quadzie ratowniczym w okolicach gdyńskiego bulwaru).

Były dwa kulminacyjne punkty dnia: pierwszym był pokaz wypadku komunikacyjnego oraz ratownictwa medycznego i podejmowania poszkodowanego przez śmigłowiec SAR, drugim natomiast było coroczne światełko do nieba.

Po godzinie 21 kiedy w Gemini kończyły się licytacje ratownicy podliczyli swoje puszki, i tak, pomimo dość symbolicznego udziału udało się zebrać 1800 zł dla ratowania życia najmłodszych oraz godnej opieki medycznej seniorów. XX Finał WOŚP

Nie możemy się doczekać finału WOŚP za rok! Siema!

Czytaj: XX Finał WOŚP 2012

 
 
 
 
 

wosp-2013


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *