W dniu 16 maja 2012 r. 3 ratowników POPR z psem (Aaron) przeprowadziło prezentację dla dzieci z Przedszkola nr 84 w Gdańsku. Młodzi podopieczni przedszkola zapoznali się z psem ratowniczym, poznali podstawowe telefony alarmowe oraz zachowania w przypadku ataku niebezpiecznego psa i co zrobić gdy zgubią się w miejscu im nie znanym. Dodatkowo ratownicy zaprezentowali dzieciom Zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1, przeprowadzili krótki trening z bandażowania ręki oraz udostępnili dzieciom odznakę POPR jako ciekawostkę.

Prezentacja ratowników była, razem z przesłanym pismem, podziękowaniem dla Pani Dyrektor Grażyny Musielak za przekazanie szafy medycznej dla POPR:

„(…)Wszyscy członkowie POPR to wolontariusze poświęcający swoje środki, swój czas i siły żeby bezinteresownie nieść pomoc, o każdej porze roku czy dnia bez względu na stan pogody, osobom których życie bądź zdrowie są w niebezpieczeństwie – dlatego tak cenny jest przekazany przez Panią dar, który ułatwi naszemu Stowarzyszeniu działanie.” – Tadeusz Grabowski Prezes POPR


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *